^Powrót na górę!

Zaloguj Zarejestruj

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Create an account

Fields marked with an asterisk (*) are required.
Name *
Username *
Password *
Verify password *
Email *
Verify email *
Captcha *
Reload Captcha
Dzisiaj jest |

Odwiedza nas 39 gości oraz 0 użytkowników.

Wielkimi krokami zbliża się walne zgromadzenie socios Athletic na którym m.in. zostanie podsumowana roczna działalność klubu ze szczególnym uwzględniemiem spraw finansowych, które są chyba najbardziej interesujące z punktu widzenia kibiców. Zebranie odbędzie się w dniu 4 października w Palacio Euskalduna

Według źródeł zbliżonych do Pałacu Ibaigane w minionym sezonie przychody Los Leones zamknęły się kwotą 124 mln euro, natomiast wydatki osiągnęły poziom 97 mln euro. Jak łatwo policzyć różnica między przychodami a wydatkami wyniosła aż 27 mln euro. Po opłaceniu podatku dochód netto Athletic wynosi 21 mln euro co jest najwyższym w historii klubu dochodem z działalności operacyjnej. Jest też wyższy od tego ustalonego na poprzednim walnym zgromadzeniu akcjonariuszy gdzie liczono na zysk nie przekraczający 13 mln euro. Natomiast szacunkowy budżet na obecny sezon wynosi 116 mln euro po stronie przychodów oraz 102 mln euro po stronie wydatków. Zysk ma wynieść 14 milionów euro przed opodatkowaniem i ok. 11 mln euro po opodatkowaniu.

Jest to świetny wynik finansowy na który składa się wiele czynników. Przede wszystkim dobra gra w La Liga spowodowała że wpływy z transmisji telewizyjnych wyniosły rekordowe 65,6 mln euro i były wyższe od zakładanych o około 1,3 mln euro. Jest to niemal 55% wszystkich przychodówza sezon 2016/2017. Kolejną pozycja przychodów były składki socios na poziomie ok 25,3 mln euro. Wyższe niż zakładano były też przychody z lóż VIP. W minionym budżecie kwotę uzyskaną ze sprzedaży miejsc klasy biznes szacowano na ok. 2,3 mln euro a uzyskano kwotę ponad dwa razy wyższą – 5,2 mln euro. O ile jednak wszystkie z 508 lóż zostały sprzedane to już liczba miejsc biznes poza lożami nie jest tak obłożona gdyż zajęto tylko 612 takich miejsc co wynosi 39,1 % wszystkich dostępnych miejsc na środkowym pierścieniu stadionu. Średnia sprzedanych wejściowej na środkowy pierścień wyniosła przez cały sezon 45,95%. I tutaj jest spore pole do poprawy.

Świetne wyniki finansowe były podstawą do podjęcia decyzji o kolejnym zamrożeniu wysokości składek członkowskich socios klubu i utrzymaniu ich na poziomie z 2017 roku. Tak więc będą się kształtowały od 300 euro na dolne trybuny za bramkami aż po 987 euro na dolne rzędy głównej trybuny. W Minionym sezonie z tytułu opłat składkowych od socios przychody Los Leones wynosiły 25,3 mln euro. W obecnym powinny być niewiele niższe i wynosić ok. 25,1 mln euro.

You have no rights to post comments

Ostatni/poprzedni mecz

Następny mecz

Real Betis   -  Athletic

-:-

 Data: 23.09.2018 godz. 18.30

Stadion: Benito Villamarin

Sędzia:

Poprzedni mecz

Athletic   -   Real Madryt

1:1

 Data: 15.09.2018 godz. 20.45

Stadion: San Mames

Sędzia: Gonzalez Gonzalez

Tabela ligowa

Nr. Drużyna Bramki Pkt
1. Barcelona 74 - 13 75
2. Atletico 49 - 14 64
3. R.Madryt 73 - 33 60
4. Valencia 57 - 31 59
5. Villarreal 40 - 33 47
6. Sevilla 37 - 44 45
13. Athletic 29 - 33 35
18. Las Palmas 21 - 58 21
19. Deportivo 26 - 60 20
20. Malaga 16 - 45 14

Pełna tabela [click]

Shoutbox

Latest Message: 7 months, 2 weeks ago
  • Joxer : Dzisiaj mecz rezerw o 16.00. Transmisja pod tym linkiem: «link»
  • Joxer : Kto ma ochotę i czas to dzisiaj o 16.00 derby rezerw z Sociedad - link do transmisji: «link»
  • Joxer : Witamy :)
  • Sylas : Witam
  • Leones2 : Transmisja dzisiejszego meczu na Tvp Sport :)
  • Leones2 : A co odnośnie Kepy. Skoro nie pasują mu takie zarobki, chce być gwiazdą światowego formatu, jak to napisał Aitor zagrał w 34 spotkaniach, to ja bym go posadził na ławę(albo i tak zrobiłby to Real Madryt) i może się stać jak z Llorente, też mu coś nie pasowało, ( odszedł chyba za darmo), myślał że się bardziej rozwinię, ale się pomylił , i wędrował z klubu do klubu :D Jak Kepa odejdzie z Athletic, tylko dla kasy,to życzę mu z całego serca żeby było jak z Llorente.
  • Joxer : A co do Ganei to nie jest baskiem ale jest wychowankiem klubu z Kraju Basków i o ile mi wiadomo między 9 a 18 rokiem wychowywał się i trenował w Kraju Basków. Dzisiaj albo jutro jeszcze napiszę coś właśnie o Ganei bo Athletic bardzo się nim interesuje oraz o planowanych przedłużeniach kontraktów. No i jeszcze napiszę dość ciekawy moim zdaniem artykuł o dość niepokojącej decyzji jaką podjął Urrutia ocierającej się o sabotaż klubu.
  • Joxer : Nie no spoko :) Chciałbym częściej coś wrzucać ale zwykle jest tak że muszę z kilku artykułów robić jeden bo newsów o Athletic jest mało gdyż jest to bardzo hermetyczny klub i mało co się wydostaje na zewnątrz ;)
  • Leones2 : A tak chciałbym się Ciebie Joxer czegoś jeszcze zapytać? Czy Cristian Ganea jest w jakimś stopniu baskiem?
  • Leones2 : No spoko. Rozumiem, żeby artykuł był godny tej strony, czysta profesja , trzeba poświęcić czas. Ja się tylko zapytałem tak z ciekawości, bo artykuły były co tydz. i tak się zastanawiałem co się z nimi dzieje :D A tak ogólnie nie mam Tobie za złe że tak długo ich nie było, tylko zuchwała ciekawość :)

Guests are shown between [].

Only registered users are allowed to post

Reklama

 Jedyny polski serwis Los Leones
Sporting Lizbona - pierwszy polski serwis Sporting Clube de Portugal
 Liga Hiszpanska
Villarreal CF - Polski serwis
Malaga CF - MalagaCF.plSportowe wyniki na żywo
Strona o AS Monaco

Manchester United

Benfica LizbonaLeedsUtd.pl - Strona o Leeds United

Newcastle United