^Powrót na górę!

Zaloguj Zarejestruj

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Create an account

Fields marked with an asterisk (*) are required.
Name *
Username *
Password *
Verify password *
Email *
Verify email *
Captcha *
Reload Captcha
Dzisiaj jest |

Odwiedza nas 16 gości oraz 0 użytkowników.

Athletic Club Bilbao posiada jedna z najlepszych szkólek pilkarskich w Hiszpanii, jesli nie nawet najlepsza. Wszystkie talenty z klubu podobnie jak i pierwszy zespól, rezerwy oraz druzyny zenskie trenuja na obiektach w Lezama polozonych okolo 10 kilometrów od Bilbao. Jest to jedno z najlepszych i najladniejszych miasteczek sportowych/centrów treningowych w Hiszpanii.

Inauguracja centrum sportowego w Lezamie nastapila w 1971 roku. Osrodek zajmuje powierzchnie 14,760 metrów kwadratowych obejmujacych 4 naturalne pelnowymiarowe boiska (w tym jedno z trybunami na 1500 widzów gdzie gra druzyna rezerw), 2 pelnowymiarowe ze sztuczna trawa, pawilon z boiskiem ze sztuczna nawierzchnia, silownia, budynek glówny, centrum medyczne, budynek obslugi oraz hotel dla zawodników. Oprócz tego do dyspozycji wszystkich przebywajacych na terenie osrodka jest bar oraz parking.

Oczywiscie oprócz samego osrodka kluczem do rozwoju zawodników oraz budowania formy stanowi sztab szkoleniowy. Poza glównym trenerem i asystentem kazda nawet najmlodsza druzyna Los Leones ma w osrodku swoich trenerów przygotowania fizycznego, lekarza oraz masazystów. Ponadto do dyspozycji zawodników sa liczni psychologowie a dla mlodych adeptów pilki noznej równiez nauczyciele gdyz klub nie tylko dba o rozwój fizyczny swoich pilkarzy ale równiez stara sie nie zaniedbac edukacji naukowej mlodych ludzi. Równie istotna rzecza na która klub kladzie szczególny nacisk to oprócz edukacji i kwestii czysto sportowych jest budowanie charakteru i tozsamosci narodowej mlodych Basków.

Oprócz instalacji treningowych w Lezamie, klub utrzymuje jeszcze 13 innych malych centrów rozwojowych w calym Kraju Basków w których moga szlifowac swoje umiejetnosci mlodzi zawodnicy z innych malych klubików rozsianych po calym regionie. Jest to nierozlacznie zwiazane z polityka Cantery stosowana przez Athletic tak wiec klub nie moze sobie pozwolic na pominiecie jednego chocby najmniejszego pilkarskiego talentu.