^Powrót na górę!

Zaloguj Zarejestruj

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Create an account

Fields marked with an asterisk (*) are required.
Name *
Username *
Password *
Verify password *
Email *
Verify email *
Captcha *
Reload Captcha
Dzisiaj jest |

Odwiedza nas 21 gości oraz 0 użytkowników.

1. Athletic Club Bilbao jest klubem, który zaraz po Realu Madryt dostarczył reprezentacji Hiszpanii najwięcej reprezentantów.

2. Stadion San Mames jest obok El Molinon w Gijon najstarszym stadionem w Hiszpanii.

3. Klub aż do 2008 roku był jedynym klubem obok katalońskiej Barcelony który nigdy nie miał na swoich trykotach meczowych reklamy sponsora.

4. Od momentu powstania Hiszpańskiej Primera Division klub ten nie został nigdy zdegradowany i jest jedynym obok Realu Madryt i Barcelony który gra w niej nieprzerwanie od 1928 roku

5. Jest obok Realu, Barcelony i Atletico najbardziej utytułowanym klubem w Hiszpanii.

6. Jest trzecim klubem w Hiszpanii jeśli chodzi o sprzedaż klubowych gadżetów zaraz po Realu i Barcelonie.

7. Jest jedynym klubem w Hiszpanii który od momentu powstania ściśle realizuje tradycje i zasadę Cantery – zatrudnianie tylko rodzimych piłkarzy oraz masowe szkolenie i stawianie na własnych wychowanków (poszli w tym przypadku nawet dalej i zatrudniają tylko i wyłącznie piłkarzy mających Baskijskie korzenie). Pozostałe kluby (Real Madryt, FC Barcelona, RCD Espanyol, Sporting de Gijon oraz UD Las Palmas) które na początku zadeklarowały że będą przestrzegać zasadę Cantery już z niej dawno zrezygnowały - ostatni był Real Sociedad który przestał stosować zasadę pod koniec lat 80.

8. Athletic Bilbao jest klubem który ma najwięcej wychowanków w kadrze pierwszego zespołu ze wszystkich występujących w Primera Division – jest ich obecnie 13.

9. Athletic jest obok Realu Madryt, Barcelony i Osasuny jedynym klubem w Hiszpanii którego kibice wybierają prezydenta klubu na czteroletnia kadencję.