Captcha *
Reload Captcha
Dzisiaj jest |

Odwiedza nas 21 gości oraz 0 użytkowników.

Czy jest jakiś zespół, który Athletic jest w stanie pokonać? Piłkarze Sevilli oglądając pojedynek Los Leones z SD Formentera chyba mocno się zastanawiają jak to się stało, że przegrali na San Mames. Baskowie wyjechali na maleńka wysepkę koło Ibizy by zapewnić sobie awans już w pierwszym meczu a ledwo zremisowali 1-1 a strzelcem gola dającego remis, zaledwie dwie minuty po trafieniu Linana z Formentery był wprowadzony minutę wcześniej Raul Garcia. Wynik jak wynik, do przeżycia ale postawa podopiecznych trenera Valverde była po prostu tragiczna. Dość powiedzieć że w pierwszej połowie rywale byli drużyną zdecydowanie lepszą i mogli spokojnie prowadzić 2-0. Athletic ocknął się dopiero w drugiej części gry i wprawdzie stracił bramkę ale starał się cokolwiek grać. To cokolwiek wyglądało żałośnie ale na tyle że na straconą bramkę autorstwa Linana udało się odpowiedzieć Raulowi Garcii i w rezultacie niewielką przewagą w rewanżu będzie miała ekipa z Bilbao.

O pierwszej połowie powiedzieć że była nudna to nic nie powiedzieć. Trudno znaleźć jakiekolwiek sensowne porównanie tego co można było obserwować na murawie. Spora w tym zasługa Athletic, który dał się zdominować (!!!) trzecioligowcowi i nie stworzył ani jednej groźnej sytuacji pod bramką Marcosa. Kepa za to został postraszony dwa razy. Najpierw w 29 minucie o mało co bramki nie strzelił Marcos Antonio, który mógł wykorzystać niefrasobliwość obrońców Athletic a kilka minut później Kepa świetnie spisał się przy bardzo groźnym uderzeniu Javi Rosy. W drugiej części było tylko niewiele lepiej ale Baskowie przynajmniej zaczęli okazywać trochę większe objawy życia na murawie i nawet przejął inicjatywę. Gdy wydawało się że Los Leones przejdą do poważniejszej ofensywny bo do wejścia szykował się Raul Garcia padła bramka dla Formentery. Po rzucie wolnym bitym w pole karne Athletic powstało spore zamieszanie w którym największą przytomność umysłu wykazał Fernando Linan i uprzedzając zdezorientowanych obrońców skierował futbolówkę do siatki. Radość miejscowych fanów i konsternacja kibiców Athletic trwała zaledwie 2 minuty bo w kolejnej akcji na bramkę Formentery fantastycznym strzałem głową po centrze Saborita popisał się Raul Garcia i było 1-1. Można powiedzieć że to właściwie zakończyło to spotkanie bo do końca meczu z boiska dalej wiało nudą. Formentera bała się zaatakować żeby nie stracić kolejnych bramek a Athletic nie był w stanie przebić się przez defensywę gospodarzy.

Jedyny plus tego meczu jest taki że w składzie Athletic zadebiutowali Oscar Gil oraz Inigo Munoz. Ten pierwszy rozegrał pełne 90 minut i spisał się co najmniej dobrze natomiast ten drugi grał trochę za krótko ale widać było że ma ciąg na bramkę, niezłą technikę a skauci Los Leones zrobili dobrą robotę znajdując go w Guernice i sprowadzając w tym sezonie do Lezamy. Grę pozostałych zawodników można pominąć milczeniem bo był to żałosny spektakl bezsilności, słabej formy i beznadziejnej taktyki zespołu.

Składy:
Formentera: Marcos – Fobi, Javi Rosa, Samuel, Dailos Tejera – Fernando Linan – Gabri (83' Kiko), Garmendia, Omar Alvarez (80' Michael Romero), Adrian Riera (74' Bonilla) – Juan Antonio.
Trener: Jose Angel Garcia San

Athletic: Kepa – Lekue, Etxeita, Oscar Gil, Saborit – Benat, Vesga – Susaeta, Aketxe (74' Munoz), Sabin Merino – Kike Sola (62' Raul Garcia).

Latest Message: 23 hours, 29 minutes ago
  • Leones2 : Transmisja dzisiejszego meczu na Tvp Sport :)
  • Leones2 : A co odnośnie Kepy. Skoro nie pasują mu takie zarobki, chce być gwiazdą światowego formatu, jak to napisał Aitor zagrał w 34 spotkaniach, to ja bym go posadził na ławę(albo i tak zrobiłby to Real Madryt) i może się stać jak z Llorente, też mu coś nie pasowało, ( odszedł chyba za darmo), myślał że się bardziej rozwinię, ale się pomylił , i wędrował z klubu do klubu :D Jak Kepa odejdzie z Athletic, tylko dla kasy,to życzę mu z całego serca żeby było jak z Llorente.
  • Joxer : A co do Ganei to nie jest baskiem ale jest wychowankiem klubu z Kraju Basków i o ile mi wiadomo między 9 a 18 rokiem wychowywał się i trenował w Kraju Basków. Dzisiaj albo jutro jeszcze napiszę coś właśnie o Ganei bo Athletic bardzo się nim interesuje oraz o planowanych przedłużeniach kontraktów. No i jeszcze napiszę dość ciekawy moim zdaniem artykuł o dość niepokojącej decyzji jaką podjął Urrutia ocierającej się o sabotaż klubu.
  • Joxer : Nie no spoko :) Chciałbym częściej coś wrzucać ale zwykle jest tak że muszę z kilku artykułów robić jeden bo newsów o Athletic jest mało gdyż jest to bardzo hermetyczny klub i mało co się wydostaje na zewnątrz ;)
  • Leones2 : A tak chciałbym się Ciebie Joxer czegoś jeszcze zapytać? Czy Cristian Ganea jest w jakimś stopniu baskiem?
  • Leones2 : No spoko. Rozumiem, żeby artykuł był godny tej strony, czysta profesja , trzeba poświęcić czas. Ja się tylko zapytałem tak z ciekawości, bo artykuły były co tydz. i tak się zastanawiałem co się z nimi dzieje :D A tak ogólnie nie mam Tobie za złe że tak długo ich nie było, tylko zuchwała ciekawość :)
  • Joxer : Sorki za obsuwę ale u mnie trochę z czasem kiepsko :( Staram się pisać codziennie po trochę ale zanim nabierze to kształtu nadającego się do publikacji to trochę mi mija a i często zdarza mi się ze zmęczenia po prostu zasnąć nad kompem :( W zasadzie jedyny czas kiedy mogę nadrobić zaległości z w miarę bieżących wydarzeń to te przerwy reprezentacyjne bo inaczej to ledwo skończę relację z jednego meczu to już trzeba pisać zapowiedź drugiego :(
  • Leones2 : czekam * z wielką niecierpliwością :) Pozdrawiam
  • Leones2 : Witam. Joxer wiadomo kiedy bedą jakies kolejne artykuły? Bo mam rozwalony bark. Mam wolne od pracy, nie moge zbytnio nic robić a na te artykuly czekam a
  • Leones2 : Witam