^Powrót na górę!

Zaloguj Zarejestruj

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Create an account

Fields marked with an asterisk (*) are required.
Name *
Username *
Password *
Verify password *
Email *
Verify email *
Captcha *
Reload Captcha
Dzisiaj jest |

Odwiedza nas 16 gości oraz 0 użytkowników.

Athletic czeka jeszcze wytypowanie zawodników zespolu U-19 do Młodzieżowej Ligi Mistrzów, która od poprzedniego sezonu rozgrywa swoje mecze równocześnie z zespołami dorosłymi. Drużyna Basków podobnie jak jej starsi koledzy będzie rozgrywała mecze grupowe z Szachtarem Donieck, FC Porto oraz BATE Borysów.

 

Rozgrywki te maja trochę inna formę niż klasyczna Liga Mistrzów. Po rozgrywkach grupowych zostanie rozegrana faza pucharowa, w której o wygranej zadecyduje tylko jeden mecz. Zespoły, które awansują do półfinałów rozegrają mini-turniej w Nyonie, który został zaplanowany na 24 – 27 kwietnia przyszłego roku. Athletic musi do jutra przygotować listę 40 zawodników urodzonych w lub po 1996 roku i przesłać ja do centrali UEFA. Jednorazowo trener będzie mógł powołać 20 zawodników. Piłkarze zgłoszeni do rozgrywek musza mieć za sobą minimum 2 lata treningów w klubie. Mecze będą rozgrywane w tych samych dniach oraz na tych samych stadionach do mecze dorosłych drużyn, tyle ze dużo wcześniej niz ich starsi koledzy. Być może wśród zgłoszonych znajda się piłkarze Baskonii i naszych rezerw, którzy nie ukończyli jeszcze 18 lat jak np. Jurgi Oteo, jeden z najzdolniejszych zawodników młodego pokolenia w Athletic. Szanse zapewne otrzymają również Asier Villalibre, Cordoba, Lopez, Xiker czy Baque. Z drugiej strony nie wiadomo czy nie będą oni zgłoszeni na listę B Ligi Mistrzów pierwszej drużyny.

 

Trenerem naszej drużyny występującej w tych rozgrywkach będzie Joseba Etxeberria. Aitor Larranzabal, koordynator szkolenia młodzieży w ośrodku w Lezamie zarekomendował go Jose Marii Amorrortu a szef ośrodka w Lezamie przesłał kandydaturę do Pałacu Ibaigane gdzie została zaakceptowana przez zarząd klubu na czele z Josu Urrutia. Można powiedzieć, ze jest to kolejny etap przygotowywania byłego kapitana Athletic do roli trener pierwszego zespolu, który być może obejmie go po ewentualnym odejściu Ernesto Valverde. Jak wiadomo Joseba Etxeberria już został oficjalnie dołączony do sztabu szkoleniowego pierwszej drużyny  gdzie nie tylko bierze udział w treningach ale powoli część z nich prowadzi oraz przede wszystkim podpatruje w akcji jednego z najlepszych hiszpańskich trenerów.

 

Poprzednie rozgrywki młodzieżowej Ligi Mistrzów wygrała FC Barcelona, która w finale pokonała Benfike. Z naszych obecnych rywali najdalej zaszedł Szachtar, który przegrał w fazie pucharowej z Arsenalem, Porto odpadło w rozgrywkach grupowych a BATE nie uczestniczyło bo główna drużyna odpadła z rozgrywek w II rundzie kwalifikacyjnej z Szachtiorem Karaganda.

 

Udział w tych rozgrywkach, bez względu na to jak poradzi sobie w nich nasza drużyna, na pewno przyniesie sporo korzyści. Dwa lata temu nasza drużyna młodzieżowa brała udział w NextGen Series a wiec europejskich rozgrywkach młodzieżowych, tyle ze nie stowarzyszonych z UEFA. Nieoficjalne Młodzieżowa Liga Mistrzów zastąpiła tamte rozgrywki. Zespół pod wodza Edorty Muruy i Aitora Larranzabala radzil sobie naprawde bardzo dobrze a młodzi zawodnicy z Lezamy zebrali mnóstwo doświadczeń i naprawdę podnieśli swoje umiejętności. Rywalizacja z zespołami młodzieżowymi 32 najlepszych zespołów w Europie pozwoli osiągnąć jeszcze wyższy poziom szkolenia naszych juniorów i na pewno da pozytywny impuls wielu z nich do dalszego rozwoju i walki o pierwsza drużynę. Jak to jest ważne dla Athletic chyba nie trzeba przypominać. Zresztą można powiedzieć ze tego typu rozgrywki idealnie pomagają rozwijać się filozofii Athletic i propagują ja na cały świat.

 

You have no rights to post comments

Ostatni/poprzedni mecz

Następne spotkanie

Athletic   - Real Madryt

-:-

 Data: 05.07.2020 godz.: 14.00

Stadion: San Mames

Sędzia:

Poprzedni mecz

Valencia - Athletic

0:2

 Data: 01.07.2020 godz. 19:30

Stadion: Mestalla

Sędzia: Estrada Fernandez

Tabela ligowa

Nr. Drużyna Bramki Pkt
1. Barcelona 63 - 37 58
2. R. Madryt 49 - 19 56
3. Sevilla 39 - 29 47
4. Sociedad 45 - 33 46
5. Getafe 37 - 25 46
6. Atletico 31 - 21 45
10. Athletic 29 - 23 37
18. Mallorca 28 - 44 25
19. Leganes 21 - 39 23
20. Espanyol 23 - 46 20

Pełna tabela [click]

Shoutbox

Latest Message: 11 months, 1 week ago
  • Joxer : Link do sparingu z Paderborn: «link»
  • Joxer : Dzisiaj mecz rezerw o 16.00. Transmisja pod tym linkiem: «link»
  • Joxer : Kto ma ochotę i czas to dzisiaj o 16.00 derby rezerw z Sociedad - link do transmisji: «link»
  • Joxer : Witamy :)
  • Sylas : Witam
  • Leones2 : Transmisja dzisiejszego meczu na Tvp Sport :)
  • Leones2 : A co odnośnie Kepy. Skoro nie pasują mu takie zarobki, chce być gwiazdą światowego formatu, jak to napisał Aitor zagrał w 34 spotkaniach, to ja bym go posadził na ławę(albo i tak zrobiłby to Real Madryt) i może się stać jak z Llorente, też mu coś nie pasowało, ( odszedł chyba za darmo), myślał że się bardziej rozwinię, ale się pomylił , i wędrował z klubu do klubu :D Jak Kepa odejdzie z Athletic, tylko dla kasy,to życzę mu z całego serca żeby było jak z Llorente.
  • Joxer : A co do Ganei to nie jest baskiem ale jest wychowankiem klubu z Kraju Basków i o ile mi wiadomo między 9 a 18 rokiem wychowywał się i trenował w Kraju Basków. Dzisiaj albo jutro jeszcze napiszę coś właśnie o Ganei bo Athletic bardzo się nim interesuje oraz o planowanych przedłużeniach kontraktów. No i jeszcze napiszę dość ciekawy moim zdaniem artykuł o dość niepokojącej decyzji jaką podjął Urrutia ocierającej się o sabotaż klubu.
  • Joxer : Nie no spoko :) Chciałbym częściej coś wrzucać ale zwykle jest tak że muszę z kilku artykułów robić jeden bo newsów o Athletic jest mało gdyż jest to bardzo hermetyczny klub i mało co się wydostaje na zewnątrz ;)
  • Leones2 : A tak chciałbym się Ciebie Joxer czegoś jeszcze zapytać? Czy Cristian Ganea jest w jakimś stopniu baskiem?

Guests are shown between [].

Only registered users are allowed to post

Reklama

 Jedyny polski serwis Los Leones

Benfica LizbonaLeedsUtd.pl - Strona o Leeds United

Newcastle United